InterRail

Články

Slovník

Obecné diskuse

Jednotlivé země

Ostatní debaty

Testování

Podpora

Reklama

Švédsko

Nový příspěvek

Jméno
Text
Bold, Italic, Link

Přeji si zasílat nové příspěvky z tohoto tématu na e-mail
.
E-mailová adresa nebude použita k žádnému jinému účelu.

Dosavadní příspěvky

Luboš :: 2. 7. 2013 12:21
TIP na 10 denní cestu po Skandinávii s Interrailem
http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/s-interrailem-vlakem-po-skandinavii/

Vojta :: 25. 8. 2007 13:47
to Káča: To jsem rád, že se všechno dobře vyvedlo. Napadlo mě, že bych se příští rok taky podíval k Enaforsu do hor. Ale rád bych věděl, kolik tam tak chodí lidí - vyhovuje mi spíš samota ;-)

Vzpomínám si, že před několika lety bylo v jízdním řádu u vlaku Göteborg - Luleå napsáno, že je tam kino, ale nezkoumal jsem to dál...

Letos mě déšť (ovšem v Norsku) taky potrápil. Ale bez toho by to snad ani nebyl Sever :)

Káča :: 22. 8. 2007 22:38
Hey :)

tak ještě jednou díkes za vaše rady a přidávám svoje letošní postřehy. Interrail se opravdu vyplatí, platili sme jen asi dva místní přejezdy, cca 10 min jízdy a cena 60 SEK mě trošku vyvedla z míry :) . Jinak rezervace sme měli na všechny naše přejezdy, ale volné místo se tam vždycky našlo. 17 hod cesta ze Stockholmu do Abiska se dá přežít i na sedačkách ve vagonu, i když úplně pohodlný to teda nejni :) .

No a pak už snad jen to, že Veolia vlaky sou čistší než SJ a že všichni průvodčí sou tam moc ochotný a schopný poradit.

Jo a ještě velký dík pánovi z Wasteels, kt. nám tady lístky prodával a zařídil veškeré rezervace. Takže pokud nákup, tak doporučuju tam.

Jo a ještě dotaz, v těch vlacích na dlouhých tratích sem potkala v jídelním voze i kinosál, ale nikdy se v něm nic nepromítalo.. nevíte, jak to funguje :)) ?? Jestli na nějaký speciální lístky nebo si stačí říct průvodčímu pro zpestření cesty :) ..

To Robert-Antonio: v Enafors sme nakonec vystoupili, jako vesnice je to pěkná díra bez ničeho :) .. ale výlet byl docela fajn, bohužel nám do toho začal švédský déšť, takže výhledy zůstaly utajeny :(

Vojta :: 25. 7. 2007 14:23
Ještě mě napadá, jestli vůbec má smysl jet s Veolií do Abiska na Interrail nebo Scanrail, protože jízdenka od Veolie (Youth) by měla stát 549 SEK včetně lehátka a lehátkový lístek k passu 259 SEK (podle www.bokatag.se).

Dál upozorňuji, že pokud jedeš nočním vlakem, tak ti pass platí již od 19. hodiny předchozího dne - do passu se vyplní jen druhý den cesty.

Robert-Antonio :: 24. 7. 2007 23:21
Scanrail i Interrail platí i na vlaky Veolie. Akorát lůžka a lehátka je třeba si dokoupit zvlášť (ceny viz http://www.scanrail.com/template/article.asp?parent_id=246&folder_id=12&id=12)

Mmch proč Storlien? Pokud plánuješ túru na Helagsfjället, doporučuji Enafors (jedna zastávka před Storlienem) a odsud přejít hřeben Snäsahogarny. Je to sice dost stoupání, ale ty výhledy stojí za to :)

Káča :: 23. 7. 2007 23:03
Ahoj, díkes za info. Nějak si to všechno zjišťuju až moc na poslední chvíli :) Do Stockholmu i zpátky letim letadlem, ale jinak plánuju cca 4 cesty, ale pr. 2 jsou přes noc, tak si chci koupit šestidenní Interrail. Plánuju cesty:
- Stockholm - Abisko
- Abisko - Storlien
- Storlien - Uppsala
- Uppsala - Stockholm

Hodně jsou tam vlaky Veolia, ale pokud to chápu dobře, tak na ně to platí taky - jen se musí dokoupit rezervace, popř. lůžko. Ale ten Scanrail zkusim ještě projít. Dík za tip.

Vojta :: 21. 7. 2007 22:47
Ještě několik drobností:
City star pro dva Praha - Bln a zpět je ještě o 10€ levnější pro majitele in-karty ;-)

Výhoda Scanrailu je taky v tom, že platí až do Narviku (doporučuji projet, je to krásný zážitek).

Robert-Antonio :: 21. 7. 2007 22:34
Pro Káču:
Před pár dny jsem se vrátil ze Švédska, takže mohu poskytnout čerstvé info: Doporučuji spíše Scanrail, cenově vychází prakticky stejně jako Interrail pro Švédsko a pokrývá celou Skandinávii včetně soukromých vlakových společností plus slevy na vybrané na busy a feryny (které, to je na www.scanrail.de). Ale hodně to záleží na tom, kolik dní chceš věnovat jízdám - Scanrail nabízí 5,8 a 11 dní, zatímco Interrail 3,4,6 a 8 dní. Jinak Scanrail lehce zlevnil oproti cenám uvedeným na webu.
Scanrail i Interrail lze koupit v CK ČD na pražském hlaváku nebo přes internet na www.bahn.de.

Jak z Čech do Švédska? Buď koupíš zpáteční Citystar do Berlína (Praha-Berlín a zpět 124 EUR pro dva lidi) a lehátka Berlin-Malmö (15 EUR/os.) a nebo použiješ jako my trochu zběsilou, avšak nejlevnější kombinaci:
Praha - Schöna st.hr. a zpět na kilometrickou banku
Schöna st.hr. - Bad Schandau zpáteční mezinárodní jízdenka
Bad Schandau - Berlin a zpět na Sparpreis 50%, zakoupenou přes net na bahn.de.
lehátko na Berlin-Malmö a zpět
Celkem to vyjde při dvou lidech cca na 2000 Kč/os.

Vojta :: 19. 7. 2007 19:29
Ahoj,
hodně záleží na tom, jak chceš do Švédska jet. Pokud vlakem, pak bych určitě volil některý z InterRail Global. Pokud máš do Švédska jinou dopravu, je to na zvážení. Cenově je to těžké porovnávat, protože mají různé doby platnosti. Ale ScanRail má hodně slev na trajekty a podobně, takže se může vyplatit víc. Nejlepší je srovnat si ceny podle konkrétní potřeby na scanrail.com a cd.cz Když napíšeš víc, můžeme o tom pouvažovat.

Káča :: 16. 7. 2007 22:16
Ahoj,
v srpnu se chystám na 14 dní do Švédska a chtěla bych to projet od jihu na sever, tak se chci zeptat, jestli jsou výrazné rozdíly pro průkazy interrail, scanrail, atd. a který by mohl být pro mě nejvýhodnější. Ještě se vejdu do limitu 25 let. Za radu moc vděčná a předem děkuji :)

Vojtěch Hrubý :: 26. 7. 2006 17:56
Doufám, že už není pozdě :-) Teprve dnes jsem se vrátil z cesty do Norska.


Vzhledem k vysokým cenám jízdného ve Švédsku a v Německu bych volil třídenní EuroDomino na Švědsko do 26 let, protože k němu lze zakoupit zlevněné (50%) jízdenky z ČR na hranice Švédska a zpět.


V úvahu připadají asi dvě trasy. Denní vede z Prahy přes Hamburg, Købehavn a Malmö a noční: Praha, Berlín, Sassnitz a Malmö. Když se všechno posčítá (včetně lehátkového příplatku), stojí obě cesty stejně. Osobně preferuji noční variantu (noční vlak Berlín - Malmö), protože je pohodlnější, ale problém je v tom, že tento noční vlak bývá dlouho dopředu vyprodaný :-(. S denní variantou přes Kodaň nejsou problémy, jen je potřeba mít místenky na vlaky Praha - Hamburg a Hamburg - Kodaň (povinná). Podrobnosti můžeme probrat po mailu (vojta@brejlovec.net).


Díky za důvěru :-)

jana :: 12. 7. 2006 18:43
Dobrý den! Jsem ráda, že jsem objevila tak milé stránky, kde se opravdu člověk něco srozumitelně dozví! A teď k mému dotazu.. V srpnu se chystám jet do Švédska, na samotný jih (Kåseberga), mohl byste mi, prosím, poradit??? Stačilo by mi se dostat do většího městečka, např. Ystad. Jsem studentka.

Vojtěch Hrubý :: 28. 12. 2005 16:02
Změnilo se nám číslo Berlin Night Expressu na EN 210/211, ale ostatní naštěstí zůstalo při starém
Firma Connex konečně opravila chybu ve svém online prodeji jízdenek. Nepovinná místenka k InterRailu, EuroDominu a ScanRailu stojí milých 50 SEK

Vojtěch Hrubý :: 1. 8. 2005 20:17
Velmi výhodně lze do Švédska cestovat vlakem EN 110/111 Berlin Night Express. Oproti dřívější době došlo k velkému snížení příplatku pro cestující s jízdenkami InterRail, ScanRail a EuroDomino. Ti teď zaplatí pouze 15 EUR za lehátko a 30 EUR za lůžko v dvoumístném oddíle. InterRail musí platit pro zónu B nebo C a EuroDomino musí být pro Švédsko.
Dále jsem obdržel písemnou zprávu od firmy Connex, která tvrdí, že ve vlacích této firmy ve Švédsku platí jízdenka InterRail bez příplatku. To odporuje mým dřívějším informacím z webu www.connex.se. Platnost InterRailu mám dále potvrzenou z informačních materiálů NSB. Doufám tedy, že to platí :-)

Vojtěch Hrubý :: 16. 6. 2005 9:06
Do Švédska jsem zavítal s InterRailem. Docela nepříjemné je množství soukromých dopravců, ale tak už to chodí... U SJ je potřeba mít příplatek ve vlacích X2000, který činí 6,60 EUR a lze jej kupodivu koupit i v mezinárodních pokladnách ČD (místenka s tarifním kódem 44).
V některých vlacích soukromých dopravců InterRail platí. To je například Tågkompaniet AB. V mezistátních vlacích Nabo platí InterRail pouze v úseku Trondheim - Storlien. Firma Connex poskytuje na InterRail jen slevu jízdného. Například cesta ze Stockholmu do Abiska stojí cca 430 SEK. Jinak je Švédsko docela přívětivá země.