InterRail

Články

Slovník

Obecné diskuse

Jednotlivé země

Ostatní debaty

Testování

Podpora

Reklama

Rakousko

Nový příspěvek

Jméno
Text
Bold, Italic, Link

Přeji si zasílat nové příspěvky z tohoto tématu na e-mail
.
E-mailová adresa nebude použita k žádnému jinému účelu.

Dosavadní příspěvky

Ludovít Greguš :: 25. 5. 2006 22:47
Tak jsem vyzkoušel ED v Rakousku. Potvrzuji předchozí rady. Za 3 + 2 dny jsem platil v přepočtu 98 E. Projel 5 spolkových zemí, Liechtenstein, jukl do Itálie a žádné problémy. V Zillertalu ED neplatí, z Jenbachu do Mayerhofenu a zpět 11,20E. Dále, ÖBB mne dovezl do Buchs /Švýcarsko/. Tam nikdo nevěděl kolik si mám vyměnit CHF na BUS do Vaduzu /2,60 CHF/. Nakonec v BUSu berou E. Úschovna zavazadel v Salzburgu nevrací 50 c.
Veselejší zajimavosti začnu zítra psát na www.buteo.bloguje.cz

Michal Doležal :: 21. 1. 2006 21:08
Rakousko mám na ED projetý skoro komplet. IR i ED platí v ICE vlacích bez příplatku. Obecně Rakousko vyjma soukromých a historických tratí (třeba ta parní z Lunz am See do Kienberg Gaming) je komplet bez příplatků.

Vojtěch Hrubý :: 29. 12. 2005 12:11
Zillertalbahn:
Na stránkách Zillertalbahn je podrobný ceník jízdného v parních vlacích. V ostatních vlacích platí tarif Verkersverbund Tirol. Vzhledem k tomu, že jde o soukromou dráhu, nepředpokládám, že by platilo ED. Pokud to chcete mít s jistotou, napište si na jejich Kundezentrum.

Vojtěch Hrubý :: 29. 12. 2005 11:54
ED má větší sílu než IR. Platí například v ICE bez příplatku. V Rakousku je navíc taková malá zajímavost, že na ICE není potřeba žádný příplatek dokonce i s IR (alespoň tak mi to potvrdilo zákaznické centrum ÖBB).

Nedávno nám citelně zlevnilo cestování z Česka do Vídně. Jízdenka EURegio 4 dny na karty ČD z Břeclavi do Vídně a zpět už stojí jen 7,60€. Pro cestu do Břeclavi bývá výhodné zakoupit místo vnitrostátní jízdenky mezinárodní zpáteční jízdenku do hraničního bodu Breclav(Gr). Tím se lze vyhnout příplatku na EC. Množství ušetřených peněz však silně závisí na konkrétní situaci (odkud, na jak dlouho, s/bez karty Z).

ludovit.gregus@post.cz :: 28. 12. 2005 17:16
Chci v květnu procestovat hvězdicově ze Schwaz Tyrolsko a okolní spolkové země. Mám na to týden/limitováno ubytováním/. Rozhodl jsem se pro Euro Domino. V informacích jsem vystudoval, že na 5 dní je to po Rakousku 106 E. Nic víc. Jakými vlaky můžu, jakými ne? Z jízdního řádu jsem zjistil, že v Rakousku jezdí vesměs EC a IC, pokud má ED stejnou sílu jako IR, pak by neměl být problém. Zadruhé, zjistil jsem ze zaslaných materiálů z Innsbrucku /velice ochotní/, že velmi zajimavým údolím, které bych chtěl navštívit Zillertal, jezdí soukromá železnice. Platí ED i na ni ? Ví to někdo ? Díky. Už vím o tomto projektu a rád se sem vrátím.