InterRail

Články

Slovník

Obecné diskuse

Jednotlivé země

Ostatní debaty

Testování

Podpora

Reklama

Itálie

Nový příspěvek

Jméno
Text
Bold, Italic, Link

Přeji si zasílat nové příspěvky z tohoto tématu na e-mail
.
E-mailová adresa nebude použita k žádnému jinému účelu.

Dosavadní příspěvky

Vojta :: 17. 5. 2007 15:40
Tak to jsi měl větší štěstí než já :-). Pravdou je, že jsem potřeboval jet v sobotu, takže se dalo čekat, že bude brzo vyprodáno, ale to je neomlouvá.

Na Wasteels jsem slyšel opravdu samou chválu, díky za potvrzení.

lois :: 17. 5. 2007 14:10
Jízdenky do Benátek jsem zakoupil měsíc před odjezdem ve Wasteels,dle doporučení a ok.Cena byla přepočítána ve výhodném kurzu k Euru.Jen levné jízdenky za 39 E vyprodány,takže za 49 E do čtyřlůžkového kupé,dle info cena včetně snídaně.Wasteels mohu jen doporučit ,profesionální přístup k zákazníkům.

Vojta :: 5. 5. 2007 14:43
Tak mě včera ČD zase pěkně vypekly :-( Chtěl jsem si koupit "akční" jízdenku z Benátek do Prahy za 39€. Chystám se jet 11. 8., ale stále mi všichni v pokladnách tvrdili, že se jízdenky začínají prodávat tři měsíce před odjezdem vlaku. Dobře. Včera jsem se šel zeptat znovu a řekli mi, že jsou vyprodané. Tedy byly vyprodané DŘÍVE než 3 měsíce dopředu. Tak jsem se naštval a pojedu přes Mnichov na slevy DB a CNL, protože stejně potřebuju jet především z Florencie (Benátky měla být jen taková příjemná zastávka na cestě domů).

Opravdu mě přístup ČD štve, protože takhle se nedá cestovat. DB a CNL nabízí své slevy k nákupu přes internet, a tak je to alespoň moje chyba, když něco nedopadne.

Marťas :: 21. 8. 2006 18:28
Moje zkušenost s Interrailem v Italii je následující. Bez příplatku šlo jezdit jen osobníma vlakama, všechny rychlíky IC/EC apod. vyžadovali povinnou rezervaci ve výši 5 EUR. Interrail je v itálii dost známý, projel jsem celou střední a jižní evropu a jedině kde interail pruvodci pořadne kontrolovali bylo v Itálii. Cim me nasrali nejvic bylo, že EuroNight z Benátek do Salzburgu mel být bez rezervace, ale pruvodci pak chtel po me ve vlaku zaplatit. Pro 2 lidi to vyšlo (kupovano ve vlaku) na 14 EUR!

DWoods :: 17. 8. 2006 9:58
Ještě by mě zajímalo jak je to s objednáváním jízdenek přes trenitalia.com, má s tím někdo zkušenosti?
Jízdenky zde nabízené jsou podle mne docela levné.

Vojtěch Hrubý :: 15. 8. 2006 15:18
No nicméně www.bahn.de a www.inter-rail.it uvádějí, že na EC/IC příplatek potřeba je. Ale kolik to stojí, to jsem se nikde nedozvěděl. Pokud si necháš vydat v mez. pokladně místenku na příslušný vlak s tarifním kódem 44 (Aufpreis/PASS 1), zjistíš cenu (zatím to tak vždycky fungovalo :-). Každopádně sem pak napiš svou zkušenost, zajímalo by mě to. Dík za dotaz.

Vojtěch Hrubý :: 15. 8. 2006 14:58
Mamka tam byla loni a jezdila v EC/IC s InterRailem bez příplatku. Té stránce na www.cd.cz se vůbec nedá věřit. Konkrétně mám dost dobrý přehled o Norsku a Švédsku, o kterých ta stránka šíří naprosté bludy. Já věřím mamce :-) ale ještě se na to zkusím podívat podrobněji.

DWoods :: 15. 8. 2006 11:03
Čau, chystám se do Itálie.
Píšeš tady, že EC/IC bez příplatků, ale na str. www.cd.cz se píše, že se doplácí i IC?
jak to tedy je?

Vojtěch Hrubý :: 8. 2. 2006 19:30
V reklamním letáku ČD jsem se dočetl, že teď lze cestovat do Benátek na zpáteční jízdenku za cca 2200 Kč. Nevíte někdo, co to je? To by se mi líbilo :-)

Vojtěch Hrubý :: 29. 12. 2005 12:30
InterRail je v Itálii dobře známý. Lze s ním cestovat bez příplatku ve vlacích EC/IC, na vlaky Eurostar Italia je potřeba příplatek 12€. Vlaky EC mezi Německem a Itálií jsou pro InterRail povinně místenkové a pravděpodobně s příplatkem 5€ včetně místenky. V tomto bodě nepanuje jasná shoda, a proto doporučuji přinejmenším mít tu místenku (příplatek se vydává jako místenka s tarifním kódem 44).
Vlaky mezi Vídní a Benátkami jsou povinně místenkové.