InterRail

Články

Slovník

Obecné diskuse

Jednotlivé země

Ostatní debaty

Testování

Podpora

Reklama

Belgie

Nový příspěvek

Jméno
Text
Bold, Italic, Link

Přeji si zasílat nové příspěvky z tohoto tématu na e-mail
.
E-mailová adresa nebude použita k žádnému jinému účelu.

Dosavadní příspěvky

Vojta :: 9. 3. 2008 20:32
Kdybyste se čistě náhodou spokojili s letadlem, tak doporučuji ČD SKY. Levněji to snad už ani nejde ;-)

Vojta (vojta@brejlovec.net) :: 9. 3. 2008 19:47
Ahoj miro,

hledal jsem různé možnosti, ale nejlepší mi připadá jet odpoledne do Berlína a pak nočním vlakem do Bruselu (CNL 242) a zpět obdobně.

Jízdenky na tento noční vlak lze koupit na nachtzugreise.de (platí se VISA/MasterCard). Ceny jsou značně rozmanité. Když si pospíšíte a budete mít štěstí (v praxi nákup několik měsíců dopředu na přesné datum cesty), dá se jedna cesta pořídit za 29 euro na osobu s místenkou na sezení. Standardní cena se pohybuje kolem 100 euro na osobu, ale to bych považoval za horní limit. Obecně se toho o moc víc říct nedá, nejlepší je vyzkoušet si to na uvedené adrese.

Z Prahy do Berlína je více možností. Každé dvě hodiny jezdí vlak EC za nemalé ceny, nicméně nedávno se konečně objevila výhodná nabídka za 29 euro. Takovou jízdenku lze koupit výhradně v eshopu ČD (platba kartou, jízdenka se tiskne doma a jízdenku na cestu zpět musí už při cestě tam štípnout průvodčí, jinak neplatí).

Druhou možností, jak se dostat do Berlína, je regionální doprava. V takovém případě je možné využít jízdenky Schönes-Wochenende-Ticket (5 lidí za 35 euro, sobota nebo neděle) nebo kombinaci Sachsen-Böhmen-Ticket a Brandenburg-Berlin-Ticket (denně). Vyjde to sice levněji, ale je to pak cesta na celý den se spoustou přestupů.

Popřemýšlejte o tom a můžeme probrat detaily.

VH

miro :: 8. 3. 2008 10:10
Ahoj
chtěl bych se zeptat jak co nejlevneji dostat skupinku mladezniku (15-19let) do bruselu a zpet - nekdy o prazdninach. Dik

ludovit.gregus@post.cz :: 28. 12. 2005 19:16
Mám celkem slušné zkušenosti z týdenního ježdění vlakem po Belgii včetně levného ubytování a finančních možností a doporučení uměleckých památek. Šťastnou cestu.